Perşembe, Ocak 21Merhaba Hoş Geldiniz

Kadının Adı Yok

“Kadının Adı Yok” diyerek, kadının değerini yok eden ma lum zihniyete bir nebze olsun diye koydum bu başlığı. Modernler kadını evden çıkartıp, evini yıktılar. Kadını ikna etmek için, evini ona “Bu senin zindanın” diye tanıttılar. Bu şeytani sese  aldanan modern kadın evi terk etti.

Modern kadına ev yerine önerdikleri şey ne? Sokak, cadde, süpermarket, kulüp, dernek, fabrika, daire, dükkân, ofis vesaire vesaire… Ama bunların hiç biri evin yerine geçmedi. Kadın eve düşman, dışanya hayran edildi. Fakat dışan onu korumadı. Koruyamazdı da. Onu dışarı çağıranlar zaten korumasız kalsın, savunmasız kalsın diye çağırmıştı. Onu dışarı çağıranlar, onu metalaştırmaya can atanlardı.

Kadın onlar için süslendi, boyandı, pudralandı. Onlar için harcadı parasını, zamanını, hayatını. Onlar, içeriden çıkarıp dışarinın malı ettikleri her kadını yağlı ve bağımlı bir müşteri olarak alkışladılar. Nitekim öyleydi de. Kadın artık kazanmak için harcıyor, harcamak için kazanıyordu.

(Bu Yazıyı Okuduğum ve Hoşuma Giden Bir Kısmını Paylaşmak İstediğim  Cenneten Gelen Koku Adlı Kitaptan alıntı Yaptım Neden Devamını Yazmadım Çünkü Kitap Kokusuyla Okumak Farklı O Kokuyla Devamını Okumanızı İstediğim İçin Sayfa 59  Açıp Devamını Okuyun

Selam ve Duayla Kalın…

Aziz AKÇA

Bingöl/Merkez

Kaynak Kitap: Cenneten Gelen Koku Aile

Yazar: Muhammed Güzel

Yayın Evi: Misyon Yayınları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir